Warning: mysqli::mysqli(): (HY000/2005): Unknown MySQL server host 'db3.hosting2.cz' (1) in /www/igsymposium.cz/cestytradicnichremesel.igsymposium.cz/index.php on line 3 Warning: mysqli::query(): Couldn't fetch mysqli in /www/igsymposium.cz/cestytradicnichremesel.igsymposium.cz/index.php on line 4 Cesty tradičních řemesel
deutschčesky
Warning: mysqli::query(): Couldn't fetch mysqli in /www/igsymposium.cz/cestytradicnichremesel.igsymposium.cz/index.php on line 79 Warning: mysqli::query(): Couldn't fetch mysqli in /www/igsymposium.cz/cestytradicnichremesel.igsymposium.cz/index.php on line 115
Návrat na mapuCíl3/Ziel3

PO STOPÁCH SKLÁŘSKÉHO ŘEMESLA V NOVÉM BORU    Stezka „Po stopách sklářského řemesla v Novém Boru“ mapuje místní zajímavosti vztahující se (nejen) ke sklářské tradici. Stezka se skládá ze 17 zastavení u zajímavých míst a „začíná“ v centru Nového Boru. První zastavení se věnují historii sklářství, sklářskému řemeslu, významným stavbám a osobnostem. Cestou kolem zajímavých objektů, ale i přírodních zajímavostí se dostanete do nejstarší části Nového Boru – Arnultovic. Zastavení u kostela sv. Ducha nabízí nejen informace o tomto svatostánku,ale také o významné hrobce Franze Ladische. Mezi neméně významné zastavení stezky patří další hrobka staré sklářské rodiny Hantichů na místním Lesním hřbitově, který je součástí stezky a je jedním z nejčastějších zastavení návštěvníků Nového Boru. Jedná se o jedinečné místo, kde jsou mezi vzrostlými stromy umístěny hroby i hrobky starých sklářských rodů. A jakoby symbolicky je zde umístěno poslední zastavení stezky a pomyslný koloběh života - minulosti, současnosti a budoucnosti sklářských tradic a sklářského řemesla se zde uzavírá. Celá naučná stezka připomíná důležitost zachování památných míst pro příští generace.

    Stezka je vybavena informačními tabulemi u jednotlivých zastavení, které vám nabízí základní informace o konkrétním místě. Celá stezka je koncipována jednak jako kompaktní celek pro získání uceleného souboru informací, ale také je možné navštívit pouze vybraná zajímavá místa na stezce bez nutnosti dodržovat jakýkoliv předem daný postup, pořadí či směr, aniž by hrozilo, že informace nebudou kompletní. Součástí informační desky je také přehledná mapka, kde jsou zobrazena všechna zastavení stezky.

    Celá stezka je koncipována také jako audiostezka. Ke každému zastavení je připravená audionahrávka, která vám informace poskytne přímo u konkrétního zastavení stezky.